Céges hitelek az MGV-től
Az MGV Zrt. a hitelezésben a szokásos bankári biztosítékok (pl. ingatlanfedezet) mellett, de a kereskedelmi bankoknál sokkal gyorsabban és egyszerűbben nyújt vállalati és céges hiteleket vállalkozóknak – akár kezdő vállalkozásoknak is!
Ismerje meg az általunk kínált vállalati és céges hitelek előnyeit és válassza ki a céljainak leginkább megfelelőt!
Vállalati és céges hitelek
Kérjen visszahívást kollégánktól!
Lépjen kapcsolatba kollégáinkkal! Küldje be az adatait, és rövidesen kapcsolatba lépünk Önnel.
Céges hitelek a felhasználás célja szerint
MGV Zrt. vállalkozás-fejlesztő céges hitelek forgóeszköz-célokra
Vállalkozás-fejlesztő vállalati hiteleinket nem csak beruházási célra, hanem forgóeszköz-finanszírozásra is igénybe lehet venni. A forgóeszköz-finanszírozás készlet-vásárlást jelent, a készlet pedig jelenthet akár ingatlant is, ha egy vállalkozás továbbértékesítési céllal ingatlanokat készletre szeretne venni (az MGV munkatársainál az “ingatlan-vásárlási célú forgóeszköz-finanszírozásról” kell érdeklődni).
Amire a forgóeszköz-hitel nem vehető igénybe: követelés-vásárlás, szabad felhasználás, hitelkiváltás.
- maximum 6 éves futamidőre;
- maximum 1 éves türelmi idővel adható, és
- maximum 100 M Ft forgóeszköz-hitelt kaphat egy vállalkozás.
- A forgóeszköz-hitel igénybevétele esetén a hitelt felvevő cégnek vállalnia kell, hogy valamekkora készlet-szintet fenn fog tartani a futamidő alatt.
Ha egy vállalkozás készletet szeretne venni akár kereskedelmi, akár gyártási, akár ingatlan-forgalmazási céllal, akkor a vállalkozás ügyvezetőjének érdemes konzultálnia az MGV Zrt. munkatársaival!
MGV Zrt. vállalkozás-fejlesztő céges hitelek beruházási célokra
Hitelösszeg: maximum 100.000.000,- Ft hitel beruházásonként.
- Maximum 10 éves futamidőre.
- Maximum 2 év türelmi idővel.
- A beruházás lehet ingatlan-vásárlás, eszköz-vásárlás, fejlesztés, építés.
- Ingatlan-vásárlások finanszírozása lehetséges nem csak telephelynek, de bérbeadási céllal is!
- Gyors, egyszerű ügyintézés, akár kezdő vállalkozásoknak is!
- Minimális önerő-elvárás: egy beruházásnak csak a 10%-át kell tudnia az Ügyfélnek önerőből megfinanszírozni, a többit már az MGV Zrt. folyósítja.
Amire a beruházási hitel nem vehető igénybe: hitelkiváltás, Magyarország területén kívül megvalósuló beruházások.
Ha egy vállalkozásnak tőkére van szüksége valamilyen beruházáshoz, beszerzéshez, fejlesztéshez, ha egy telephelyet vagy egy gépet szeretne vásárolni, akkor érdemes konzultálnia az MGV Zrt. munkatársaival a finanszírozási lehetőségekről!
Céges hitelekről általában
Minden vállalkozás életében eljöhet egy olyan helyzet, amikor a működés megtartásának, vagy jobb esetben a beruházások elvégzésének érdekében hitel felvétele szükséges.
A lehetőségek tárháza igen széles, a vállalati hiteleknek több típusa is létezik.
Céges hitelek főbb típusai:
- Forgóeszközhitel
- Beruházási hitel
- Folyószámlahitel
A forgóeszközhitel, ahogyan a nevében is benne van elsősorban eszközök, gépek, berendezések, alapanyagok, árukészlet stb. finanszírozására vehető fel. Nem szabad felhasználású, jellemzően konkrét célra szolgál. A számvitelben forgóeszköz a neve azoknak az eszközöknek, amelyek nem maradnak hosszú ideig a vállalkozás vagyonában. A megnevezésben a forgó szó a vállalkozás termelési ciklusában való körforgásra utal: a beszerzett alapanyagokból a gyártás következtében késztermék lesz, amelyet eladva, megjelenik egy követelés a vevővel szemben, majd amikor a vevő kifizeti a tartozását, a vállalkozás pénzeszközre tesz szert. A gépek, berendezések tárgyi eszközök, nem ide sorolandók.
A beruházási hitelek a vállalati hitelek azon fajtái, amelyeket általában nagyobb méretű, hosszabb távon megtérülő fejlesztésekre, beruházásokra, vagy akár ingatlanbővítésre vagy vásárlásra használhatunk.
A folyószámlahitel igénybevétele elsősorban fizetési nehézségek esetén merül fel. Különösen akkor jön jól, ha a bevételek beérkezése és az aktuális kiadások kifizetése időben nem egyszerre találkozik, így szükség lehet extra pénzösszegre. Elengedhetetlen feltétele a pénzügyi múlt, legalább egy év végi lezárt beszámolóval kell, hogy rendelkezzünk.
Akár államilag nyújtott hitelekről, akár uniós támogatásról, van szó, igen kedvező konstrukciók érhetőek el. Ezek többsége kedvező kamatozású vagy épp nulla százalékos hitel. Kialakításuk a legtöbb esetben úgy lett meghatározva, hogy minél szélesebb körben legyenek elérhetőek.
Kik vehetnek fel céges hitelt?
A vállalati hitelek típusától függően az adott hitel leírásában részletesen szerepelnek a hitel igénylésére vonatkozó feltételek. Fontos, hogy mindenképp nézzük át a lehetőségeket, vagy kérjük szakértő segítségét, mert akár induló vállalkozások számára is számos vállalati hitel elérhető a piacon.
A leginkább kizáró tényezők, ha a vállalkozásnak lejárt köztartozása van, vagy felszámolási, törlési eljárás alatt áll.