Vállalkozási hitel igénylése előtt az Ön üzleti terve a hitelkérelmi csomag fontos része. Enélkül kérelme nem kerül elbírálásra. Egy világos és tömör üzleti terv segítségével mutatja be a vállalkozás terveit, jövőképét, pénzügyi mutatóit, a kulcsfontosságú embereket, ezért bizonyos dolgokat figyelembe kell vennie, hogy megbizonyosodjon üzleti terve eredményességéről.
Íme néhány tipp, amelyek segítenek az üzleti terv elkészítésében vállalkozási hitel felvétele előtt:
Legyen világos, hogy mit szeretne elérni a vállalkozási hitel segítségével
Kérdezze meg magától, hogy mit szeretne elérni, mit képvisel a cége, mik a releváns adatok, információk, amelyek megléte és átadása fontos Önnek.
Jövőkép: Hozzon létre egy rövid és ambiciózus jövőképet. Legyen reális, szánja rá a megfelelő időt.
Egyedi eladási ajánlat (USP): Ez magában foglalja azokat az okokat, amelyek miatt úgy gondolja, hogy a vevők Önhöz fognak fordulni a versenytársai helyett.
Célpiac azonosítása: Bár szeretné a lehető legnagyobb mértékben bővíteni ügyfélkörét, érdemes tisztán látni a célpiacot, mert így könnyebben kommunikálhat velük.
A termékek/szolgáltatások magyarázata: Győződjön meg arról, hogy a magyarázat összhangban van az Ön egyedi értékesítési ajánlatával, és megfelel a célpiac igényeinek.
Célok: Sorolja fel céljait. Legyen mérhető, reális és összhangban kell lenni a pénzügyi tervvel.
Határozza meg az üzleti struktúrát, s az abban részt vevők szerepét
Felépítés és előzmények: Vázolja fel a vállalkozás hátterét, mutassa be a kulcsfontosságú személyeket,l vezetőket, alkalmazottakat, befektetőket és partnereket.
A versenytársak elemzése: Végezze el a versenykörnyezet teljes elemzését, beleértve a célpiacra, az iparág jellemzőire és méretére vonatkozó információkat, valamint a versenytársak erősségeit és gyengeségeit.
Üzleti eszközök: Határozza meg, hogy mire van szüksége, beleértve a berendezéseket, a helyiségeket, a szellemi tulajdont, az információs rendszereket, a biztosítást és az engedélyeket.
SWOT-elemzés: Azonosítsa ötletének erősségeit és gyengeségeit, valamint a lehetséges lehetőségeket és veszélyeket.
Célok és mérföldkövek: Határozza meg kulcsfontosságú üzleti céljait a terv által lefedett időszakra, valamint az elérni kívánt különböző mérföldköveket. Győződjön meg arról, hogy céljai reálisak és mérhetőek.
Pénzügyi előrejelzések: Sorolja fel tőkeszükségleteit és indulási költségeit, valamint a tervezett cash flow-t, kalkulált veszteséget és nyereséget, a fedezeti elemzést és a mérleg-előrejelzéseket.
Üzleti stratégiák: Ezeknek tartalmazniuk kell az értékesítési, marketing- és ügyfélmegtartási stratégiákat.
Legyen rövid és könnyen érthető
Az üzleti terv írásakor ügyeljen arra, hogy az reális, rövid és könnyen érthető legyen, kerülje a szakkifejezéseket, szakzsargont. Javasoljuk, hogy az üzleti tervet egyszerű formában írja meg; végezzen kutatást, támassza alá következtetéseit (ha lehetséges), és készítsen megvalósítási tervet.
Tekintse át és hajtsa végre a szükséges változtatásokat
A fenti lépések után készen áll a munkája áttekintésére és az összefoglaló véglegesítésére. Gondosan tekintse át az üzleti tervet, és győződjön meg arról, hogy vállalkozásáról meggyőző és összefüggő képet ad.
Alkalmazza a tervet
Ha elkészült az üzleti terve, kezelje útmutatóként vállalkozása irányításához. Ne feledje, hogy az üzleti tervek dinamikus dokumentumok, ami azt jelenti, hogy az üzleti tervet a vállalkozás fejlődésével módosítania kell. Ha a körülmények és a célok változnak, frissítse a tervet.
Az MGV Zrt. hisz abban, hogy segítségével Ügyfelei célja megvalósítható. Szeretnénk részesei lenni sikerének. Amennyiben vállalkozási hitel felvételét tervezi, hívjon bennünket a +36 1 301 0777 telefonszámon, vagy írjon nekünk e-mailt a hitel@mgv.hu e-mail címre.
Az MGV Zrt. kínálatában elérhető hitelekért kattintson ide.